Chavroches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chavroches
Komunë
noform
Pamje nga Chavroches
Vendndodhja
Chavroches is located in Franca
Chavroches
Chavroches
46°21′16″V 3°35′14″L / 46.354444444444°V 3.5872222222222°L / 46.354444444444; 3.5872222222222Koordinatat: 46°21′16″V 3°35′14″L / 46.354444444444°V 3.5872222222222°L / 46.354444444444; 3.5872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.95 km2
Popullsia 262 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03071


Chavroches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chavroches ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 9.95 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chavroches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale