Chazemais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chazemais
Komunë
noform
Pamje nga Chazemais
Vendndodhja
Chazemais is located in Franca
Chazemais
Chazemais
46°28′58″V 2°31′32″L / 46.482777777778°V 2.5255555555556°L / 46.482777777778; 2.5255555555556Koordinatat: 46°28′58″V 2°31′32″L / 46.482777777778°V 2.5255555555556°L / 46.482777777778; 2.5255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.1 km2
Popullsia 522 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03072


Chazemais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chazemais ka një popullsi prej 522 banorë dhe sipërfaqe 29.1 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chazemais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale