Chemilly, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chemilly
Komunë
noform
Pamje nga Chemilly
Vendndodhja
Chemilly is located in Franca
Chemilly
Chemilly
46°29′17″V 3°18′53″L / 46.488055555556°V 3.3147222222222°L / 46.488055555556; 3.3147222222222Koordinatat: 46°29′17″V 3°18′53″L / 46.488055555556°V 3.3147222222222°L / 46.488055555556; 3.3147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.94 km2
Popullsia 632 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03073


Chemilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chemilly ka një popullsi prej 632 banorë dhe sipërfaqe 16.94 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chemilly (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale