Cheminas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cheminas
Komunë
noform
Pamje nga Cheminas
Vendndodhja
Cheminas is located in Franca
Cheminas
Cheminas
45°07′28″V 4°45′05″L / 45.124444444444°V 4.7513888888889°L / 45.124444444444; 4.7513888888889Koordinatat: 45°07′28″V 4°45′05″L / 45.124444444444°V 4.7513888888889°L / 45.124444444444; 4.7513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.39 km2
Popullsia 355 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07063


Cheminas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cheminas ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 9.39 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cheminas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale