Chevagnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevagnes
Komunë
noform
Pamje nga Chevagnes
Stema_figura
Vendndodhja
Chevagnes is located in Franca
Chevagnes
Chevagnes
46°36′41″V 3°33′03″L / 46.611388888889°V 3.5508333333333°L / 46.611388888889; 3.5508333333333Koordinatat: 46°36′41″V 3°33′03″L / 46.611388888889°V 3.5508333333333°L / 46.611388888889; 3.5508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.78 km2
Popullsia 675 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03074


Chevagnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chevagnes ka një popullsi prej 675 banorë dhe sipërfaqe 49.78 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chevagnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale