Chezelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chezelle
Komunë
noform
Pamje nga Chezelle
Stema_figura
Vendndodhja
Chezelle is located in Franca
Chezelle
Chezelle
46°13′05″V 3°07′24″L / 46.218055555556°V 3.1233333333333°L / 46.218055555556; 3.1233333333333Koordinatat: 46°13′05″V 3°07′24″L / 46.218055555556°V 3.1233333333333°L / 46.218055555556; 3.1233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03075


Chezelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chezelle ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chezelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale