Chirat-l'Église

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chirat-l'Église
Komunë
noform
Pamje nga Chirat-l'Église
Vendndodhja
Chirat-l'Église is located in Franca
Chirat-l'Église
Chirat-l'Église
46°14′35″V 3°02′04″L / 46.243055555556°V 3.0344444444444°L / 46.243055555556; 3.0344444444444Koordinatat: 46°14′35″V 3°02′04″L / 46.243055555556°V 3.0344444444444°L / 46.243055555556; 3.0344444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.48 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03077


Chirat-l'Église është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chirat-l'Église ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 18.48 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chirat-l'Église – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale