Chirols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chirols
Komunë
Vendndodhja
Chirols is located in Franca
Chirols
Chirols
44°41′09″V 4°17′14″L / 44.685833333333°V 4.2872222222222°L / 44.685833333333; 4.2872222222222Koordinatat: 44°41′09″V 4°17′14″L / 44.685833333333°V 4.2872222222222°L / 44.685833333333; 4.2872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.91 km2
Popullsia 263 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07065


Chirols është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chirols ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 6.91 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chirols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale