Chouvigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chouvigny
Komunë
noform
Pamje nga Chouvigny
Stema_figura
Vendndodhja
Chouvigny is located in Franca
Chouvigny
Chouvigny
46°07′34″V 2°59′27″L / 46.126111111111°V 2.9908333333333°L / 46.126111111111; 2.9908333333333Koordinatat: 46°07′34″V 2°59′27″L / 46.126111111111°V 2.9908333333333°L / 46.126111111111; 2.9908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.41 km2
Popullsia 220 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03078


Chouvigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chouvigny ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 13.41 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chouvigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale