Chris Rock

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Chris Rock lindi më 7 shkurt 1965Andrews, South Carolina, ShBA, është një aktor dhe komedian amerikan.

2005 udhëheqi ai për herë të parë Oskarin.

Tituj të veprave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.