Cichorium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cichorium
-
Cichorium intybus
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Cichorium
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Cichorium është grup në familjen Asteraceae.

Lista e anëtarëve[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Cichorium në projektin Commons të Wikipedias (C. intybus)
Cichorium në projektin Commons të Wikipedias (C. intybus var. foliosum)

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.