Lloji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Llojet - secili lloj, nën-lloj apo populacion gjeografik, veçanërisht secili lloj shtazëve dhe bimëve, të gjalla apo vdekura, çdo pjesë që lehtësisht njihet apo çdo pjesë e formuar nga to [1].

Llojet janë bashkësi popullatash të ngjajshme, individët e të cilëve mund të shumohen ndër vete dhe t’i transmetojnë veçoritë e veta tek pasardhësit.[citim i duhur]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.