Cindré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cindré
Qytet
Vendndodhja
Cindré is located in Franca
Cindré
Cindré
46°19′36″V 3°33′57″L / 46.326666666667°V 3.5658333333333°L / 46.326666666667; 3.5658333333333Koordinatat: 46°19′36″V 3°33′57″L / 46.326666666667°V 3.5658333333333°L / 46.326666666667; 3.5658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.63 km2
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03079


Cindré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cindré ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 22.63 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cindré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale