Cognat-Lyonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cognat-Lyonne
Komunë
noform
Pamje nga Cognat-Lyonne
Stema_figura
Vendndodhja
Cognat-Lyonne is located in Franca
Cognat-Lyonne
Cognat-Lyonne
46°06′30″V 3°18′37″L / 46.108333333333°V 3.3102777777778°L / 46.108333333333; 3.3102777777778Koordinatat: 46°06′30″V 3°18′37″L / 46.108333333333°V 3.3102777777778°L / 46.108333333333; 3.3102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Popullsia 703 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03080


Cognat-Lyonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cognat-Lyonne ka një popullsi prej 703 banorë dhe sipërfaqe 12.51 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cognat-Lyonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale