Colombier, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colombier
Komunë
noform
Pamje nga Colombier
Vendndodhja
Colombier is located in Franca
Colombier
Colombier
46°16′23″V 2°47′38″L / 46.273055555556°V 2.7938888888889°L / 46.273055555556; 2.7938888888889Koordinatat: 46°16′23″V 2°47′38″L / 46.273055555556°V 2.7938888888889°L / 46.273055555556; 2.7938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.92 km2
Popullsia 329 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03081


Colombier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier ka një popullsi prej 329 banorë dhe sipërfaqe 12.92 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colombier (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale