Colombier-le-Cardinal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colombier-le-Cardinal
Komunë
noform
Pamje nga Colombier-le-Cardinal
Vendndodhja
Colombier-le-Cardinal is located in Franca
Colombier-le-Cardinal
Colombier-le-Cardinal
45°16′01″V 4°44′33″L / 45.266944444444°V 4.7425°L / 45.266944444444; 4.7425Koordinatat: 45°16′01″V 4°44′33″L / 45.266944444444°V 4.7425°L / 45.266944444444; 4.7425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.5 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 275 banorë
Dendësia 110 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07430
INSEE 07067


Colombier-le-Cardinal është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier-le-Cardinal ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 2.5 km², me një dendësi prej 110 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colombier-le-Cardinal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale