Colombier-le-Jeune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colombier-le-Jeune
Komunë
noform
Pamje nga Colombier-le-Jeune
Vendndodhja
Colombier-le-Jeune is located in Franca
Colombier-le-Jeune
Colombier-le-Jeune
45°00′36″V 4°42′10″L / 45.01°V 4.7027777777778°L / 45.01; 4.7027777777778Koordinatat: 45°00′36″V 4°42′10″L / 45.01°V 4.7027777777778°L / 45.01; 4.7027777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.14 km2
Popullsia 566 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07068


Colombier-le-Jeune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier-le-Jeune ka një popullsi prej 566 banorë dhe sipërfaqe 15.14 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colombier-le-Jeune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale