Colombier-le-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colombier-le-Vieux
Komunë
noform
Pamje nga Colombier-le-Vieux
Vendndodhja
Colombier-le-Vieux is located in Franca
Colombier-le-Vieux
Colombier-le-Vieux
45°03′57″V 4°41′48″L / 45.065833333333°V 4.6966666666667°L / 45.065833333333; 4.6966666666667Koordinatat: 45°03′57″V 4°41′48″L / 45.065833333333°V 4.6966666666667°L / 45.065833333333; 4.6966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.49 km2
Popullsia 667 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07410
INSEE 07069


Colombier-le-Vieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier-le-Vieux ka një popullsi prej 667 banorë dhe sipërfaqe 15.49 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colombier-le-Vieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale