Commentry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Commentry
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.ville-commentry.fr

Commentry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Commentry ka një popullsi prej 6506 banorë dhe sipërfaqe 20.96 km², me një dendësi prej 310 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Commentry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale