Contigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Contigny
Komunë
noform
Pamje nga Contigny
Vendndodhja
Contigny is located in Franca
Contigny
Contigny
46°21′11″V 3°18′15″L / 46.353055555556°V 3.3041666666667°L / 46.353055555556; 3.3041666666667Koordinatat: 46°21′11″V 3°18′15″L / 46.353055555556°V 3.3041666666667°L / 46.353055555556; 3.3041666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.93 km2
Popullsia 615 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03083


Contigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Contigny ka një popullsi prej 615 banorë dhe sipërfaqe 17.93 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Contigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale