Cornas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cornas
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Cornas is located in Franca
Cornas
Cornas
44°57′50″V 4°50′54″L / 44.963888888889°V 4.8483333333333°L / 44.963888888889; 4.8483333333333Koordinatat: 44°57′50″V 4°50′54″L / 44.963888888889°V 4.8483333333333°L / 44.963888888889; 4.8483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Dendësia 268 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07070
Faqja Zyrtare http://www.cornas.fr


Cornas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cornas ka një popullsi prej 2234 banorë dhe sipërfaqe 8.33 km², me një dendësi prej 268 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cornas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale