Cosne-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cosne-d'Allier
Komunë
noform
Pamje nga Cosne-d'Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Cosne-d'Allier is located in Franca
Cosne-d'Allier
Cosne-d'Allier
46°28′31″V 2°49′53″L / 46.475277777778°V 2.8313888888889°L / 46.475277777778; 2.8313888888889Koordinatat: 46°28′31″V 2°49′53″L / 46.475277777778°V 2.8313888888889°L / 46.475277777778; 2.8313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.29 km2
Popullsia 2146 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03430
INSEE 03084


Cosne-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cosne-d'Allier ka një popullsi prej 2146 banorë dhe sipërfaqe 25.29 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]