Coulandon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coulandon
Komunë
noform
Pamje nga Coulandon
Vendndodhja
Coulandon is located in Franca
Coulandon
Coulandon
46°33′02″V 3°15′21″L / 46.550555555556°V 3.2558333333333°L / 46.550555555556; 3.2558333333333Koordinatat: 46°33′02″V 3°15′21″L / 46.550555555556°V 3.2558333333333°L / 46.550555555556; 3.2558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.06 km2
Popullsia 673 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03000
INSEE 03085


Coulandon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coulandon ka një popullsi prej 673 banorë dhe sipërfaqe 17.06 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coulandon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale