Coulanges, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coulanges
Komunë
Vendndodhja
Coulanges is located in Franca
Coulanges
Coulanges
46°29′06″V 3°51′35″L / 46.485°V 3.8597222222222°L / 46.485; 3.8597222222222Koordinatat: 46°29′06″V 3°51′35″L / 46.485°V 3.8597222222222°L / 46.485; 3.8597222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.96 km2
Popullsia 323 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03470
INSEE 03086


Coulanges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coulanges ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 23.96 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coulanges (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale