Couleuvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Couleuvre
Komunë
noform
Pamje nga Couleuvre
Vendndodhja
Couleuvre is located in Franca
Couleuvre
Couleuvre
46°40′20″V 2°54′27″L / 46.672222222222°V 2.9075°L / 46.672222222222; 2.9075Koordinatat: 46°40′20″V 2°54′27″L / 46.672222222222°V 2.9075°L / 46.672222222222; 2.9075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.83 km2
Popullsia 569 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03087


Couleuvre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Couleuvre ka një popullsi prej 569 banorë dhe sipërfaqe 53.83 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Couleuvre (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale