Courçais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courçais
Komunë
Vendndodhja
Courçais is located in Franca
Courçais
Courçais
46°28′15″V 2°26′08″L / 46.470833333333°V 2.4355555555556°L / 46.470833333333; 2.4355555555556Koordinatat: 46°28′15″V 2°26′08″L / 46.470833333333°V 2.4355555555556°L / 46.470833333333; 2.4355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.51 km2
Popullsia 343 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03088


Courçais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Courçais ka një popullsi prej 343 banorë dhe sipërfaqe 26.51 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courçais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale