Coux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coux
Komunë
noform
Pamje nga Coux
Vendndodhja
Coux is located in Franca
Coux
Coux
44°44′02″V 4°37′13″L / 44.733888888889°V 4.6202777777778°L / 44.733888888889; 4.6202777777778Koordinatat: 44°44′02″V 4°37′13″L / 44.733888888889°V 4.6202777777778°L / 44.733888888889; 4.6202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.02 km2
Popullsia 1669 banorë
Dendësia 139 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07072


Coux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coux ka një popullsi prej 1669 banorë dhe sipërfaqe 12.02 km², me një dendësi prej 139 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coux (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale