Couzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Couzon
Komunë
noform
Pamje nga Couzon
Vendndodhja
Couzon is located in Franca
Couzon
Couzon
46°39′29″V 3°07′15″L / 46.658055555556°V 3.1208333333333°L / 46.658055555556; 3.1208333333333Koordinatat: 46°39′29″V 3°07′15″L / 46.658055555556°V 3.1208333333333°L / 46.658055555556; 3.1208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.85 km2
Popullsia 278 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03090


Couzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Couzon ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 19.85 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Couzon (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale