Créchy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Créchy
Komunë
noform
Pamje nga Créchy
Stema_figura
Vendndodhja
Créchy is located in Franca
Créchy
Créchy
46°15′41″V 3°25′24″L / 46.261388888889°V 3.4233333333333°L / 46.261388888889; 3.4233333333333Koordinatat: 46°15′41″V 3°25′24″L / 46.261388888889°V 3.4233333333333°L / 46.261388888889; 3.4233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.61 km2
Popullsia 479 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03091


Créchy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Créchy ka një popullsi prej 479 banorë dhe sipërfaqe 11.61 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Créchy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale