Cressanges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cressanges
Komunë
noform
Pamje nga Cressanges
Vendndodhja
Cressanges is located in Franca
Cressanges
Cressanges
46°26′45″V 3°09′39″L / 46.445833333333°V 3.1608333333333°L / 46.445833333333; 3.1608333333333Koordinatat: 46°26′45″V 3°09′39″L / 46.445833333333°V 3.1608333333333°L / 46.445833333333; 3.1608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.76 km2
Popullsia 657 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03092


Cressanges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cressanges ka një popullsi prej 657 banorë dhe sipërfaqe 41.76 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cressanges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale