Creuzier-le-Neuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creuzier-le-Neuf
Komunë
noform
Pamje nga Creuzier-le-Neuf
Stema_figura
Vendndodhja
Creuzier-le-Neuf is located in Franca
Creuzier-le-Neuf
Creuzier-le-Neuf
46°10′57″V 3°26′59″L / 46.1825°V 3.4497222222222°L / 46.1825; 3.4497222222222Koordinatat: 46°10′57″V 3°26′59″L / 46.1825°V 3.4497222222222°L / 46.1825; 3.4497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.88 km2
Popullsia 1095 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03093


Creuzier-le-Neuf është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Creuzier-le-Neuf ka një popullsi prej 1095 banorë dhe sipërfaqe 10.88 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Creuzier-le-Neuf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale