Creuzier-le-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creuzier-le-Vieux
Komunë
noform
Pamje nga Creuzier-le-Vieux
Stema_figura
Vendndodhja
Creuzier-le-Vieux is located in Franca
Creuzier-le-Vieux
Creuzier-le-Vieux
46°09′42″V 3°26′19″L / 46.161666666667°V 3.4386111111111°L / 46.161666666667; 3.4386111111111Koordinatat: 46°09′42″V 3°26′19″L / 46.161666666667°V 3.4386111111111°L / 46.161666666667; 3.4386111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.38 km2
Popullsia 3313 banorë
Dendësia 291 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03094
Faqja Zyrtare http://www.creuzier-le-vieux.com


Creuzier-le-Vieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Creuzier-le-Vieux ka një popullsi prej 3313 banorë dhe sipërfaqe 11.38 km², me një dendësi prej 291 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Creuzier-le-Vieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale