Cros-de-Géorand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cros-de-Géorand
Komunë
noform
Pamje nga Cros-de-Géorand
Vendndodhja
Cros-de-Géorand is located in Franca
Cros-de-Géorand
Cros-de-Géorand
44°47′35″V 4°07′33″L / 44.793055555556°V 4.1258333333333°L / 44.793055555556; 4.1258333333333Koordinatat: 44°47′35″V 4°07′33″L / 44.793055555556°V 4.1258333333333°L / 44.793055555556; 4.1258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.39 km2
Popullsia 166 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07630
INSEE 07075


Cros-de-Géorand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cros-de-Géorand ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 43.39 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cros-de-Géorand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale