Cruas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cruas
Komunë
noform
Pamje nga Cruas
Vendndodhja
Cruas is located in Franca
Cruas
Cruas
44°39′25″V 4°45′47″L / 44.656944444444°V 4.7630555555556°L / 44.656944444444; 4.7630555555556Koordinatat: 44°39′25″V 4°45′47″L / 44.656944444444°V 4.7630555555556°L / 44.656944444444; 4.7630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.45 km2
Popullsia 2935 banorë
Dendësia 190 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07350
INSEE 07076
Faqja Zyrtare http://www.cruas.com/


Cruas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cruas ka një popullsi prej 2935 banorë dhe sipërfaqe 15.45 km², me një dendësi prej 190 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cruas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale