Darbres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Darbres
Komunë
noform
Pamje nga Darbres
Vendndodhja
Darbres is located in Franca
Darbres
Darbres
44°38′52″V 4°30′18″L / 44.647777777778°V 4.505°L / 44.647777777778; 4.505Koordinatat: 44°38′52″V 4°30′18″L / 44.647777777778°V 4.505°L / 44.647777777778; 4.505
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.52 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07077


Darbres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Darbres ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 16.52 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Darbres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale