Davézieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davézieux
Komunë
noform
Pamje nga Davézieux
Stema_figura
Vendndodhja
Davézieux is located in Franca
Davézieux
Davézieux
45°15′19″V 4°42′27″L / 45.255277777778°V 4.7075°L / 45.255277777778; 4.7075Koordinatat: 45°15′19″V 4°42′27″L / 45.255277777778°V 4.7075°L / 45.255277777778; 4.7075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.59 km2
Popullsia 3049 banorë
Dendësia 545 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07430
INSEE 07078


Davézieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Davézieux ka një popullsi prej 3049 banorë dhe sipërfaqe 5.59 km², me një dendësi prej 545 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Davézieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale