Deneuille-lès-Chantelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deneuille-lès-Chantelle
Komunë
noform
Pamje nga Deneuille-lès-Chantelle
Vendndodhja
Deneuille-lès-Chantelle is located in Franca
Deneuille-lès-Chantelle
Deneuille-lès-Chantelle
46°14′43″V 3°08′48″L / 46.245277777778°V 3.1466666666667°L / 46.245277777778; 3.1466666666667Koordinatat: 46°14′43″V 3°08′48″L / 46.245277777778°V 3.1466666666667°L / 46.245277777778; 3.1466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.21 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 89 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03096


Deneuille-lès-Chantelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Deneuille-lès-Chantelle ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 8.21 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Deneuille-lès-Chantelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale