Deneuille-les-Mines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deneuille-les-Mines
Komunë
noform
Pamje nga Deneuille-les-Mines
Vendndodhja
Deneuille-les-Mines is located in Franca
Deneuille-les-Mines
Deneuille-les-Mines
46°22′43″V 2°46′56″L / 46.378611111111°V 2.7822222222222°L / 46.378611111111; 2.7822222222222Koordinatat: 46°22′43″V 2°46′56″L / 46.378611111111°V 2.7822222222222°L / 46.378611111111; 2.7822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.88 km2
Popullsia 356 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03097


Deneuille-les-Mines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Deneuille-les-Mines ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 24.88 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Deneuille-les-Mines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale