Deux-Chaises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deux-Chaises
Komunë
noform
Pamje nga Deux-Chaises
Vendndodhja
Deux-Chaises is located in Franca
Deux-Chaises
Deux-Chaises
46°22′48″V 3°02′15″L / 46.38°V 3.0375°L / 46.38; 3.0375Koordinatat: 46°22′48″V 3°02′15″L / 46.38°V 3.0375°L / 46.38; 3.0375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.01 km2
Popullsia 411 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03099


Deux-Chaises është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Deux-Chaises ka një popullsi prej 411 banorë dhe sipërfaqe 41.01 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Deux-Chaises – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale