Diou, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Diou
Komunë
noform
Pamje nga Diou
Vendndodhja
Diou is located in Franca
Diou
Diou
46°32′04″V 3°44′40″L / 46.534444444444°V 3.7444444444444°L / 46.534444444444; 3.7444444444444Koordinatat: 46°32′04″V 3°44′40″L / 46.534444444444°V 3.7444444444444°L / 46.534444444444; 3.7444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.89 km2
Popullsia 1464 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03290
INSEE 03100


Diou është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Diou ka një popullsi prej 1464 banorë dhe sipërfaqe 24.89 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Diou (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale