Divjaca e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Divjaca e Epërme
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Krushevë


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Divjaci i Epërm është i banuar tërësisht nga maqedonasit, por popullsia e këtij fshati ka një rënje dhe më 2002 doli se ka vetëm 46 banorë Maqedonas.