Dobërca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dobërcë
Добарце
Fshat

Dobërcë, (maqedonisht: Добарце/Dobarce) ёshtё fshat nё komunën e Zhelinës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1695 banorë nga të cilët 1692 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, dhe 2 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]