Kapazhdolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kapazhdoll
Копачин Дол
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Zhelinë
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Popullsia 907 banorë (2002)

Kapazhdoll, (maqedonisht: Копачин Дол/Kopačin Dol) ёshtё fshat nё komunën e Zhelinës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 907 banorë nga të cilët 898 ishin Shqiptarë dhe 9 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]