Dompierre-sur-Besbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dompierre-sur-Besbre
Komunë
noform
Pamje nga Dompierre-sur-Besbre
Stema_figura
Vendndodhja
Dompierre-sur-Besbre is located in Franca
Dompierre-sur-Besbre
Dompierre-sur-Besbre
46°31′20″V 3°40′52″L / 46.522222222222°V 3.6811111111111°L / 46.522222222222; 3.6811111111111Koordinatat: 46°31′20″V 3°40′52″L / 46.522222222222°V 3.6811111111111°L / 46.522222222222; 3.6811111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.63 km2
Popullsia 3112 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03290
INSEE 03102
Faqja Zyrtare http://www.dompierre-sur-besbre.fr


Dompierre-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dompierre-sur-Besbre ka një popullsi prej 3112 banorë dhe sipërfaqe 45.63 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dompierre-sur-Besbre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale