Dompnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dompnac
Komunë
noform
Pamje nga Dompnac
Vendndodhja
Dompnac is located in Franca
Dompnac
Dompnac
44°33′52″V 4°06′15″L / 44.564444444444°V 4.1041666666667°L / 44.564444444444; 4.1041666666667Koordinatat: 44°33′52″V 4°06′15″L / 44.564444444444°V 4.1041666666667°L / 44.564444444444; 4.1041666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.12 km2
Popullsia 74 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07081


Dompnac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dompnac ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe 16.12 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dompnac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale