Dornas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dornas
Komunë
noform
Pamje nga Dornas
Vendndodhja
Dornas is located in Franca
Dornas
Dornas
44°51′10″V 4°21′12″L / 44.852777777778°V 4.3533333333333°L / 44.852777777778; 4.3533333333333Koordinatat: 44°51′10″V 4°21′12″L / 44.852777777778°V 4.3533333333333°L / 44.852777777778; 4.3533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.63 km2
Popullsia 243 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07082


Dornas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dornas ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 17.63 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dornas (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale