Doyet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Doyet
Komunë
noform
Pamje nga Doyet
Vendndodhja
Doyet is located in Franca
Doyet
Doyet
46°20′08″V 2°47′50″L / 46.335555555556°V 2.7972222222222°L / 46.335555555556; 2.7972222222222Koordinatat: 46°20′08″V 2°47′50″L / 46.335555555556°V 2.7972222222222°L / 46.335555555556; 2.7972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.58 km2
Popullsia 1224 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03104


Doyet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Doyet ka një popullsi prej 1224 banorë dhe sipërfaqe 27.58 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Doyet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale