Droiturier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Droiturier
Komunë
noform
Pamje nga Droiturier
Vendndodhja
Droiturier is located in Franca
Droiturier
Droiturier
46°13′51″V 3°43′06″L / 46.230833333333°V 3.7183333333333°L / 46.230833333333; 3.7183333333333Koordinatat: 46°13′51″V 3°43′06″L / 46.230833333333°V 3.7183333333333°L / 46.230833333333; 3.7183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.07 km2
Popullsia 344 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03105


Droiturier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Droiturier ka një popullsi prej 344 banorë dhe sipërfaqe 22.07 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Droiturier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale