Dunière-sur-Eyrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dunière-sur-Eyrieux
Komunë
noform
Pamje nga Dunière-sur-Eyrieux
Vendndodhja
Dunière-sur-Eyrieux is located in Franca
Dunière-sur-Eyrieux
Dunière-sur-Eyrieux
44°49′21″V 4°39′30″L / 44.8225°V 4.6583333333333°L / 44.8225; 4.6583333333333Koordinatat: 44°49′21″V 4°39′30″L / 44.8225°V 4.6583333333333°L / 44.8225; 4.6583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 428 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07360
INSEE 07083
Faqja Zyrtare http://www.dunieresureyrieux.fr


Dunière-sur-Eyrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dunière-sur-Eyrieux ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dunière-sur-Eyrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale