Eclassan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eclassan
Komunë
noform
Pamje nga Eclassan
Vendndodhja
Eclassan is located in Franca
Eclassan
Eclassan
45°09′29″V 4°45′40″L / 45.158055555556°V 4.7611111111111°L / 45.158055555556; 4.7611111111111Koordinatat: 45°09′29″V 4°45′40″L / 45.158055555556°V 4.7611111111111°L / 45.158055555556; 4.7611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.93 km2
Popullsia 991 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07370
INSEE 07084


Eclassan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Eclassan ka një popullsi prej 991 banorë dhe sipërfaqe 15.93 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Eclassan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale